بازاریابی تولید محتوا

بازاریابی تولید محتوا

بازاریابی محتوا یک رویکرد بازاریابی استراتژیک است که متمرکز بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند‌، مرتبط و سازگار برای جذب و حفظ مخاطب و در نهایت‌، برای اقدام سودآور مشتری است.

در کنار Content marketing باید تولید محتوا باکیفیتی را هم باید داشته باشید. نمی‌توانید بازاریابی محتوا را بدون ایجاد محتوا انجام دهید. در نتیجه برای Content marketing بدون تولید محتوا نمی‌توانید این کار را انجام دهید.

نگران نباشید تیم ام آی تی وب با ارائه انواع خدمات بازاریابی اینترنتی که یکی از آن‌ها Content production است مشکلات شما را حل خواهند کرد. در این مقاله نیز به شما کاربران گرامی مفهوم Content marketing، انواع بازاریابی محتوا و مزایای آن را توضیح خواهیم داد.

بازاریابی محتوا چیست؟

همان‌طور که در ابتدای مقاله گفته شد بازاریابی محتوا یک رویکرد بازاریابی استراتژیک برای ایجاد محتوای ارزشمند است.

به عبارتی دیگر Content marketing به استفاده از مهارت‌ها و فنون بازاریابی در محتوای نوشتاری، ویدئویی، صوتی یا اجتماعی به منظور دستیابی به بیشترین میزان ماندگاری و اثربخشی آن محتوا است.

بازاریابی محتوا اساساً اطلاعاتی را در اختیار مخاطبان هدف شما قرار می‌دهد که نیازهای آن‌ها را برآورده می‌کند و باید برای آن‌ها ارزش داشته باشد. این یک زمینه فروش نیست‌، اما هدف آن علاقه‌مند کردن کاربران به محصولات یا خدمات شما به طور غیرمستقیم است.

این ویژگی می‌تواند یک وبلاگ نوشتاری‌، یک ویدئو، پادکست‌، یک ایمیل‌، یک پست در شبکه‌های اجتماعی‌، به طور کلی هر نوع ارتباطی باشد که در جهت پاسخ دادن به سؤالی باشد که ممکن است یک روزی کاربری آن را در گوگل جست و جو کند.

بازاریابی تولید متوا چیست؟

اگر محتوای محتوای باکیفیتی را تولید کنید و نیازهای کاربران را بتواند برطرف کند، قطعاً در نتایج موتور جستجو رتبه بالایی را کسب نسبت به رقبا کسب خواهد کرد.

به طور خلاصه Content marketing ایجاد رسانه‌های آموزنده یا سرگرم کننده به عنوان ابزاری برای افزایش بازدید، دسترسی مخاطبان (بازدیدکنندگان) برای یک برند، محصول و یا خدمات است.

بازاریابی تولید محتوا شامل ایجاد گرافیک، متن، فیلم، صدا و شبکه‌های اجتماعی است.

تفاوت تولید محتوا و بازاریابی محتوا در این است که Content production معادل نوشتن مقاله‌ای کاملاً تحقیق شده است، در حالی که Content marketing تبلیغات و چاپ کردن مقاله است.

انواع بازاریابی تولید محتوا

محتوا پایه و اساس هر نوع از دیجیتال بازاریابی است. حال ما در این بخش از مقاله انواع Content marketing را برای شما نام برده‌ایم، از جمله:

 • مقالات طولانی
 • محتوای ویدئویی
 • محتوای قابل دانلود
 • محتوای اجتماعی
 • محتوای پاکدست و صوتی

استراتژی بازاریابی تولید محتوا

برای اینکه محتوای باکیفیتی را ایجاد کنید و همچنین برای به نتیجه رسیدن این کار باید استراتژی‌های بازاریابی تولید محتوا را بدانید. در تولید محتوا چندین عامل مهم را باید در نظر داشته باشید که ما در این بخش از مقاله به این موضوع مهم خواهیم پرداخت.

استراتژی بازاریابی تولید محتوا

هدف مطالب خود را مشخص کنید

اولین کاری که باید در هنگام تولید محتوا به آن توجه داشته باشید، شناسایی هدف تولید محتوا است. محتوای تولید شده می‌تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد و موضوعات مختلفی را به کاربران ارائه دهد، از جمله: سرگرم کننده، آموزشی و غیره.

حال به جز موضوع محتوا و Content marketing، محتوای تولید شده نیز باید به راحتی برای مخاطبان قابل هضم باشد.

علاوه بر شناسایی هدف از Content marketing باید نحوه تأثیر انواع تولید محتوا را نیز متوجه شده باشید.

شناسایی مخاطبان

شما علاوه بر نکته بالا، قبل از تولید محتوا باید بدانید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند. نکته اصلی در بازاریابی Content production ایجاد ارتباط قوی و مداوم با کاربران و مشتریان است.

در ایجاد محتوای مناسب برای مخاطبان خود، سؤالات زیرا قبل از تولید محتوا از خود بپرسید:

 • مخاطبان و کاربران شما کدام نوع از محتواها را استفاده می‌کنند؟ آیا آن‌ها محتواهایی به‌صورت متنی یا اینکه ویدئویی را ترجیح می‌دهند؟
 • کاربران از چه دستگاه‌هایی محتوای خود را پیدا می‌کنند؟ (به عنوان مثال کامپیوتر، لپ تاپ، موبایل)
 • چه موضوعاتی بیشتر مورد توجه کاربران قرار می‌گیرد؟

محتوای با ارزشی ارائه دهید

شما با محتوای باکیفیتی که تولید می‌کنید، ارزش محتوای خود را افزایش خواهید داد و همچنین تأثیر بسزایی در رتبه وب سایت نیز خواهد داشت.

ارزش محتوا در بازاریابی محتوا

شما ابتدا باید خواسته‌های مخاطبان خود را شناسایی کنید و محتوایی تولید کنید که بتواند مشکلات کاربران را بر طرف نماید.

با هر محتوا که تولید می‌کنید و به بازار عرضه می‌کنید، باید آن چه که کاربران احتیاج دارند و در حوزه متخصص شما است را در نظر بگیرید.

7 مزیت برتر بازاریابی محتوا

ترافیک وب سایت خود را تقویت کنید

هر کسی که در تلاش‌های بازاریابی دیجیتال خود جدی باشد، می‌داند که بدون استراتژی محتوای باکیفیت وخوب موفق شدن در سئو غیرممکن است. محتوای مؤثر اساس جستجوی باکیفیت و بهترین راه برای ایجاد بازدید بیشتر به وب سایت شما است.

هنگامی‌ که شما به طور مداوم محتوای خوب و مفیدی را ایجاد می‌کنید که به سؤالات کاربران پاسخ می‌دهد‌، گوگل با رتبه بندی بالا در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) به شما پاداش می‌دهد.

افزایش ترافیک سایت در بازاریابی تولید محتوا

اگر همچنان به تولید محتوای منحصر به فرد و ارزشمند ادامه دهید‌، از وب سایت‌ها و وبلاگ‌های دارای مرجع عالی برای بک لینک استفاده کنید.

باعث فروش بیشتر می‌شود

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که افزایش بازدید از وب سایت (به ویژه ترافیک غیرآلی) فروش بیشتری را در پی خواهد داشت.

در هر صورت، همیشه این مورد صدق نخواهد کرد، اما در نهایت بازاریابی محتوا به شما در هر دو مورد کمک می‌کند تا بازدید بیشتر و فروش بیشتری را داشته باشید.

قبل از هر خرید‌، مشتری باید بفهمد مشکلی دارد که باید حل شود (آگاهی) ، درباره مشکل خود و راه حل‌های آن تحقیق کند (بررسی) و در مورد اینکه کدام راه حل را انتخاب کند (تصمیم) ، تصمیم نهایی را بگیرد.

Content marketing با کمک به مشتریان با آنچه که آن‌ها جستجو می‌کنند و ایجاد رابطه با آن‌ها‌، به حل این سه مرحله کمک می‌کند.

ارائه بازاریابی محتوا باکیفیت

بازاریابی سنتی تأثیرگذاری‌اش کمتر است، زیرا هیچ کس بازاریابی حضوری را دوست ندارد. به آخرین باری که فکر می‌کنید حتی چیزی از تبلیغ خریداری کرده‌اید که در وسط راه آن را کنسل کرده‌اید.

تحقیقات نشان می‌دهد که 40 درصد خیره کننده از افراد از مسدود کننده‌های تبلیغات استفاده می‌کنند و مطمئناً این تعداد با گذشت زمان کاهش نمی‌یابد.

تولید محتوا باکیفیت

نوعی تبلیغات روش خوبی برای به نمایش گذاشتن برند شما است‌، اما صرف هزینه زیاد برای آن بهترین راه برای جلب آن‌ها نیست.

توجه به این نکته مهم است که Content marketing اگر به طور مؤثر انجام شود‌، سه برابر منجر به تولید می‌شود و 62 درصد هزینه کمتری نسبت به سایر کانال‌های بازاریابی دارد.

دنبال کردن شبکه‌های اجتماعی خود را افزایش دهید

یکی از مهم‌ترین مزایای بازاریابی محتوا کمک به افزایش فالوورهای شما در شبکه‌های اجتماعی است.

اگرچه ممکن است این هدف اولیه شما در حین تولید محتوای خوب نباشد‌، اما این چیزی است که مطمئناً اتفاق می‌افتد، زیرا خوانندگان شما به برند شما علاقه بیشتری پیدا می‌کنند.

آن‌ها می‌خواهند شما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند تا مطمئن شوند که با مقالات آینده شما به روز می‌شوند.

بسیاری از خوانندگان شما نیز این پست‌ها و مقالات وبلاگ را با فالووران خود به اشتراک می‌گذارند که به ساختن نام تجاری شما در طول زمان کمک می‌کند.

ارائه خدمات بهتر به مشتری

چند بار تیم خدمات مشتری شما نیاز دارد که هر روز به همان سؤالات پاسخ دهد؟

خواه نحوه ثبت نام در سرویس جدید یا نحوه استفاده از محصول شما باشد‌، یک وبلاگ آموزنده می‌تواند به این سؤالات پاسخ دهد.

همچنین‌، اکثر افراد ترجیح می‌دهند به جای مراجعه به خدمات مشتری‌، این پاسخ‌ها را از طریق جستجوی آنلاین پیدا کنند. این به تیم شما فرصت بیشتری می‌دهد تا به جای سؤالات منظم‌، با دیگر مشکلات مشتری کنار بیاید.

شخصیت تجاری ایجاد کنید

یکی دیگر از مزایای بازاریابی محتوا ایجاد شخصیت برای برند شما است. برند تجاری فراتر از یک آرم‌، رنگ یا نام است.

مارک‌های موفق می‌توانند ارزش‌های خود را به بازار عرضه کنند که تصویری کامل از اینکه چه کسی هستند‌، چه چیزی باعث تحریک آن‌ها‌، شخصیت و ارزش‌های آن‌ها می‌شود‌، به بازار عرضه می‌کنند.

ارائه خدمات بهتر در بازاریابی تولید محتوا

آیا برند شما محصولات زیبایی است؟

می‌توانید مطالبی درباره مثبت بودن بدن‌، فراگیر بودن و دلایل مشابه ایجاد کنید. یک شخصیت تجاری زمینه را برای داستان اینکه شما به عنوان یک برند چه کسی هستید ایجاد می‌کند.

اگرچه ممکن است صفحات محصولات و خدمات شما اجازه ورود شخصیت شما را ندهند‌، وبلاگ‌ها و مقالات شما مطمئناً قادر به این کار خواهند بود.

قالب‌های بازاریابی محتوا

هر مشتری نیازهای بسیار خاص خود را دارد و هیچ قالب جهانی وجود ندارد که بتواند به یکباره پاسخگوی تمام نیازهای او باشد.

در حالی که برخی از افراد خواندن را دوست دارند‌، دیگران ممکن است یک ویدئو را ترجیح دهند یا به جای آن پادکست گوش دهند.

یکی از بهترین مزایا این است که شما می‌توانید از چندین قالب یادگیری برای تأمین نیازهای مختلف مشتری استفاده کنید در حالی که صدا و ارزش‌های خود را ثابت نگه دارید.

در اینجا برخی از رایج‌ترین قالب‌ها در بازاریابی محتوا وجود دارد که می‌توانید به نفع خود استفاده کنید:

 • پست‌های وبلاگ
 • کاغذهای سفید
 • اینفوگرافیک‌ها
 • وبینارها
 • فیلم‌های
 • پادکست‌ها
 • مصاحبه‌ها
 • پرسش و پاسخ زنده

نتیجه گیری

هنگامی‌که شما یک فرایند Content production مؤثر ایجاد می‌کنید و به طور مرتب نتایج خود را پیگیری می‌کنید‌، می‌توانید استراتژی بازاریابی محتوای خود را انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که این تغییر دهنده بازی برای بخش بازاریابی شرکت شما است.

ببینید کجا فرصت‌ها در فضای شما وجود دارد. به دقیق‌ترین و قابل اطمینان‌ترین داده‌های موجود دسترسی پیدا کنید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه بازاریابی محتوا می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

Scroll to Top