خدمات سئو سایت چیست؟

خدمات سئو سایت

برای این که هر وب سایتی در نتایج گوگل رتبه بالایی را داشته باشد، احتیاج به استفاده از خدمات سئو دارد. بسیاری از صاحبان وب سایت‌ها، بهینه سازی سایت را معمائی می‌دانند که فقط کسانی که دارای دانش عمیقی از آن دارند می‌توانند کار سئو سایت را انجام دهند.

این موضوع درست است، زیرا یک شرکت خدماتی سئو از دانش بسیار بالایی در نحوه بهینه سازی بهتر سایت برخور دار است.

سئو تنها یک تکنیک نیست، بلکه ترکیبی از تلاش‌ها و چندین تکنیک است که به طور هم‌زمان به موتورهای جستجو گوگل کمک می‌کند تا سایت مورد نظر را راحت‌تر پیدا کند، آن را برای کاربران قابل اعتماد نشان دهند، اطلاعاتی را که در سایت خود منتشر کرده‌اید را سازماندهی کنند و به کاربرانی که جستجو می‌کنند، آن را ارائه دهند.

ما در این مقاله می‌خواهیم شما را با خدمات سئو و فعالیت‌هایی که یک شرکت SEO ارائه می‌دهد را بررسی کنیم.

قبل از آن ببینیم که سئو چیست؟

سئو یا همان بهینه سازی سایت فرایندی است که با استفاده از تکنیک‌هایی از SEO منجر به بهینه سازی وب سایت خواهد شد تا رتبه‌های بالایی را در نتایج گوگل کسب کند.

علت استفاده از خدمات سئو

عواملی وجود دارند که برای پیشرفت عملکرد سایت خود، احتیاج به خدمات SEO خواهید داشت، از جمله کسب رتبه در گوگل، افزایش بازدید از سایت، افزایش فروش، افزایش اعتبار سایت و غیره.

در این قسمت از مقاله می‌خواهیم علت اینکه چرا به خدمات سئو احتیاج داریم را بررسی کنیم.

علت استفاده از خدمات سئو سایت

پیچیده بودن سئو

همان‌طور که گفته شد سئو مجموعه‌ای از روش‌ها است که این روش‌ها همگام با هم برای بهینه سازی موتور جستجو تلاش می‌کنند. ممکن است خودتان به تنهایی نتوانید سئو سایت خود را انجام دهید و حتی باعث خواهید شد که وقت خود را نیز تلف کنید.

به همین دلیل برای این که در زمان انجام سئو سایت خود صرفه جویی کنید، آن را به متخصصان سئو بسپارید.

یکی از شرکت‌های معتبر در ارائه خدمات سئو سایت، شرکت الی وب است. برای پیاده سازی پروژه سئو سایت خود، می‌توانید با کارشناسان الی وب در این زمینه تماس حاصل فرمایید.

مداوم بودن خدمات سئو

سئو تکنیکی نیست که فقط یک بار انجام دادن به نتیجه‌ مطلوبی برسیم، در صورتی که سئو سایت به صورت مداوم باید انجام گیرد تا در عملکرد وب سایت نتیجه بخش و مؤثر باشد. سئو به دلایلی باید به صورت مداوم انجام شود، از جمله:

 • انتشار منظم محتوا آن هم باکیفیت و تازه
 • صفحات سایت باید به طور مداوم به روز رسانی شوند
 • بازگشت به صفحات قدیمی و افزودن لینک به صفحات جدید
 • تبلیغ محتوا از طریق کانال‌های دیگر مانند شبکه‌های اجتماعی

اینها نمونه‌ای از عوامل مهمی است که نشان می‌دهد سئو باید به صورت مداوم بر روی یک سایت انجام شود، به عنوان مثال ممکن است رتبه یک سایت تنزل پیدا کند در نتیجه احتیاج به بهینه سازی سایت خواهد بود.

استفاده از خدمات سئو باعث ایجاد ترافیک باکیفیت در سایت شما می‌شود و بازدید سایتتان را افزایش خواهد داد.

استفاده از الگوریتم‌های گوگل

گوگل از الگوریتم‌هایی استفاده می‌کند که فاکتورهای مختلف رتبه بندی را برای تعیین کیفیت، مرتبط بودن و صحت یک صفحه را در نظر می‌گیرد. همچنین، گوگل همیشه الگوریتم‌های خود را به روز رسانی می‌کند و آن‌ها را تکامل می‌بخشد.

در نتیجه سئوکاران با استفاده از تکنیک‌ها و قوانین الگوریتم گوگل، سایت مورد نظر را بهینه سازی می‌کنند و باعث خواهد شد تا وب سایت شما رتبه بالایی را در نتایج گوگل کسب کند.

دانش و ابزار

ابزارهای رایگان تحقیق کلمات کلیدی، برای تولید محتوا و انجام کار جستجوگرها بسیار مناسب هستند. باید بدانیم که از چه ابزارهایی برای بهبود سئو سایت خود استفاده کنیم، در نتیجه سئوکاران با استفاده از این ابزارها می‌توانند باعث ایجاد ترافیک باکیفیت و افزایش رتبه بندی سایت خواهند شد.

شرکت الی وب با خدمات حرفه‌ای بهینه سازی، به بهترین ابزارها و هم به دانش بالایی مجهز است که با استفاده از آن‌ها می‌تواند به رتبه بندی سایت شما در رقابت با رقبا کمک کند.

استفاده از ابزارها در ارائه خدمات سئو سایت

مزایای استفاده از خدمات سئو

حال در این قسمت از مقاله می‌خواهیم مزایای استفاده از فعالیت‌های یک شرکت سئو را بررسی کنیم.

کسب نتیجه با استفاده از خدمات سئو

همان‌طور که گفته شد نتیجه سئو سایت کمی زمان بر است. با استفاده از خدمات سئو در وب سایت به راحتی می‌توانید نتیجه بهتری را کسب کنید تا اینکه بخواهید خودتان این کار را انجام دهید.

تلاش برای بهینه سازی یک سایت استاندارد می‌تواند هفته‌ها و حتی ماه‌ها طول بکشد تا این که عملکرد یک سایت، جایگاه و رتبه وب سایت در نتایج گوگل و میزان بازدید از سایت مشخص شود.

یک شرکت معتبر مانند الی وب با ارائه خدمات سئو و متخصصان حرفه‌ای سریعاً خطاهای سایت را بررسی می‌کنند تا به سرعت عملکرد سایت را بهبود ببخشند.

جمع آوری اطلاعات

برای اینکه هرچه سریع‌تر بتوانید بازدید وب سایت خود را افزایش دهید، برایتان بهتر است. این که اهداف شما چه چیزی است و این که چه صفحاتی را بیشتر کاربران بازدید خواهند کرد و همین‌طور عوامل دیگر که باید به آن‌ها در طراحی سایت و سئو آن توجه شود، مهم است.

جمع آوری اطلاعات یکی دیگر از مزایای استفاده از فعالیت‌های شرکت سئو است. متخصصان سئو الی وب با مشاهده وب سایت شما و برای دستیابی به اهداف تجاری شما، اطلاعات کلیدی را جمع آوری می‌کنند، همچنین متخصصان الی وب با تجربه کاری خود عوامل مهم در بهینه سازی یک سایت استاندارد را بررسی می‌کنند، از جمله:

 • کدام صفحات بیشترین بازدید را دارند
 • کدام دعوت به عمل (CTA) مؤثر است
 • کدام صفحه‌های فرود (Landing Pages) بیشترین تغییر را دارند
 • مشخصات دموگرافیک مخاطبان هدف شما

این بینش‌ها، استراتژی محتوای شما را به سمت جلو می‌برند و به ارائه دهنده سئو (شرکت سئو) کمک می‌کند تا با هزینه‌ای به صرفه، بهینه سازی وب سایت را برای شما انجام دهند.

بهبود عملکرد سایت

شروع کار با سئو می‌تواند کند باشد، اما روش‌های خوب سئو در یک شرکت معتبر مانند الی وب در نهایت چرخه‌ای ایجاد می‌کند که عملکرد سایت را سریعاً بهبود می‌بخشد. وقتی رتبه وب سایت شما بهبود می‌یابد، بازدیدکنندگان بیشتری صفحات شما را در نتایج جستجو پیدا می‌کنند.

با ورود بیشتر کاربران و ماندن در صفحات شما، رتبه بالاتری خواهید داشت. با رتبه بالا و قرار گرفتن نتایج گوگل، سایت‌های بیشتری به صفحات شما لینک می‌دهند. این امر دامنه و اعتبار دامنه شما را افزایش می‌دهد و همچنین باعث افزایش رتبه وب سایت شما می‌شود. هرچه در گوگل رتبه بالاتری داشته باشید، به طور مؤثرتری مشتریان زیادی را به سمت سایت خود جذب خواهید کرد.

افزایش فروش

وقتی سئو به درستی انجام شود، شما نه تنها بازدیدکنندگان بیشتری را خواهیدداشت، بلکه توجه مشتریان بیشتری را به سمت سایت خود جلب خواهید کرد.

افزایش فروش در استفاده از خدمات سئو

از آنجایی که موتورهای جستجو نتایج مرتبط و وب سایت‌های معتبری را به کاربران نمایش می‌دهند، در نتیجه نحوه طراحی سایت مهم است. در کنار این موضوع استفاده از خدمات سئو باعث افزایش فروش و دیده شدن سایت خواهد شد.

پس باید سئو سایت طوری انجام شود که کاربران به راحتی وب سایت شما را پیدا کنند. این بدان معنی است افرادی که از طریق جستجو به سایت شما می‌رسند، علاقه‌مند به خرید محصولات، استفاده از خدمات و غیره هستند.

سئو وب سایت

اگر اصول بهینه سازی سایت را نمی‌دانید و یا این که به تنهایی نمی‌توانید از پس این کار بربیایید، احتیاج خواهید داشت تا از خدمات شرکت بهینه سازی سایت استفاده کنید. ممکن است از خود بپرسید که متخصصان سئو دقیقاً چه کاری انجام می‌دهند.

در این بخش، ما کمی بیشتر به نحوه خدمات سئو خواهیم پرداخت، بنابراین شما می‌توانید تصویر دقیق‌تری در ذهن خود ایجاد کنید و از اصطلاحاتی که ممکن است در مکالمه شما با یک ارائه دهنده فعالیت‌های بهینه سازی سایت ارائه شود، آگاهی داشته باشید.

در این بخش از مقاله می‌خواهیم نمونه فعالیت‌هایی که شرکت سئو الی وب به مشتریان خود برای پروژه سئو سایت انجام می‌دهند را بررسی کنیم و همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر شما کاربران مناسب است.

خدمات شرکت سئو

سئو داخلی (On Page SEO)

سئو داخلی (On Page SEO) به معنای بهینه سازی داخلی صفحات سایت است. سئو داخلی که یک شرکت سئو انجام می‌دهد، بر “خزنده بودن” و قابلیت استفاده از صفحات وب سایت شما متمرکز است.

سئوکاران بخش‌هایی از وب سایت شما را که توسط عموم کاربران دیده می‌شود و در نتایج گوگل قرار می‌گیرد، بهینه سازی می‌کنند که شامل موارد زیر است:

 • محتوا: سئوکاران اطمینان حاصل می‌کنند که محتوای صفحات شما با کلمات کلیدی که سعی می‌کنید برای آن‌ها رتبه بندی کنید، مفید و باکیفیت است.
 • تجزیه و تحلیل سایت: متخصصان سئو از تجزیه و تحلیل وب سایت برای شناسایی میزان جذابیت یک صفحه و ارائه روش‌های جدید برای بهبود از تجربه کاربری استفاده می‌کنند.
 • ساختار: سئوکاران اطمینان حاصل می‌کنند که سلسله مراتب لینک وب سایت شما سازمان یافته و به راحتی توسط موتورهای جستجو خزیده می‌شود.
 • داده‌های متا: سئوکاران اطمینان حاصل می‌کنند که هر صفحه با برچسب‌های عنوان، سر صفحه‌ها، برچسب‌های تصویر، توضیحات متا که حاوی کلمات کلیدی مورد هدف هستند، کامل پیاده سازی شده‌اند.

سئو خارجی (Off Page SEO)

یک شرکت ارائه دهنده خدمات سئو همچنین از روش‌های مختلف بهینه سازی خارجی (Off Page SEO) استفاده می‌کند که شامل عناصر باطن سایت است (یعنی SEO خارج از سایت) که شامل موارد زیر است:

 • عملکرد سایت: عملکرد سایت شامل سرعت بارگذاری صفحه، پاسخگویی (ارائه و عملکرد مناسب در هر دستگاه یا اندازه صفحه) و اندازه تصویر است.
 • بک لینک: متخصصان سئو با ایجاد بک لینک به سایت شما کمک می‌کنند تا از سایت‌های معتبر دیگر به سایت خود لینک دهید.
 • اختیار دامنه: سئوکاران با استفاده از دامنه مناسب و انتخاب آن اعتماد سایت شما را در نزد گوگل افزایش می‌دهند.
خدمات سئو خارجی سایت

مشاوره سئو

برای این که از نوع ارائه خدمات سئو شرکت الی وب اطلاعات زیادی را کسب کنید و این که در مشاوره سئو چه سؤالاتی را بپرسید، در ارائه فعالیت‌های بهتر به شما تأثیرگذار خواهد بود.

مشاوره خدمات سئو سایت

در این قسمت از مقاله نمونه سؤال‌هایی که ممکن است، سؤال تمام شما کاربران هم باشد را جمع اوری کره‌ایم که در مشاوره سئو می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و همچنین آن‌ها را از کارشناسان بپرسید، از جمله:

 • چگونه و هر چند وقت یک بار بایت پروژه سئو سایت ارتباط برقرار خواهیم کرد؟
 • چه نوع قراردادها، بودجه و گزینه‌های خدماتی دارید؟
 • برنامه اقدام شما برای بهبود رتبه بندی ما چیست؟
 • آیا در گذشته با شرکتی مشابه شرکت ما کار کرده‌اید؟
 • درباره صنعت ما چه می‌دانید؟
 • انتظار داریم چه نوع نتایجی را ببینیم؟
 • از چه نوع ابزاری استفاده می‌کنید؟

نتیجه گیری

با ادامه رشد دنیای دیجیتال مارکتینگ، فضای رقابتی نیز رشد خواهد کرد و سئو را بیش از هر زمان دیگری مهم جلوه می‌دهد. اگر شما هم قصد دارید تا سایت خود را در نتایج برتر گوگل مشاهده کنید، از خدمات سئو غافل نشوید.

امیدوارم با مطالعه این مقاله اطلاعات مناسبی را در زمینه خدمات سئو کسب کرده باشید.

Scroll to Top