طراحی سایت استاندارد

طراحی سایت استاندارد

یکی از عوامل مهم برای داشتن یک سایت حرفه‌ای، نحوه پیاده سازی سایت است. برای طراحی سایت استاندارد باید تمام اصول طراحی یک پایگاه اینترنتی استاندارد را بدانید.

در کنار آن آنچه که شما نیاز دارید این است که برنامه ریزی محکمی داشته باشید، برنامه‌ای که با پشتیبانی از آمار و آزمایش برای اطمینان از بهترین نتایج برای بازدید کنندگان و ربات‌های گوگل باشد.

در این مقاله ما بهترین روش‌های طراحی پایگاه اینترنتی را به شما می‌گوییم که این روش‌ها می‌توانند به پایگاه اینترنتی شما جلوه زیبا و جذابی را دهد که در جذب مشتری نیز مؤثر خواهد بود. پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

اهمیت طراحی سایت استاندارد

کاربران به نحوه طراحی و پیاده سازی پایگاه اینترنتی اهمیت می‌دهند، به همین دلیل شما نیاز خواهید داشت تا پایگاه اینترنتی خود را به صورت استاندارد طراحی کنید.

با استفاده از بهترین روش‌ها در طراحی سایت استاندارد، اطمینان حاصل خواهید کرد که کاربران برند شما را خواهند پذیرفت و از پایگاه اینترنتی شما استفاده خواهند کرد.

به این ترتیب احتمال ماندن کاربران در صفحه شما و کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجارت شما زیاد است.

وب سایت‌هایی که به صورت استاندارد طراحی شده‌اند بهتر از سایت‌هایی هستند که ضعیف طراحی شده‌اند. دو اصل مهم در پیاده سازی پایگاه اینترنتی استاندارد، فرم و عملکرد سایت است.

اهمیت طراحی سایت استاندارد

فرم که بر شکل ظاهری وب سایت شما متمرکز است و عملکرد که بر نحوه عملکرد و تبدیل وب سایت شما متمرکز است. شما باید مطمئن شوید که صفحات وب شما از هر دو جنبه بهینه تنظیم شده است که نشانگر پیاده سازی حرفه‌ای سایت است.

یکی از شرکت‌های معتبر در طراحی سایت استاندارد، شرکت الی وب است. این شرکت علاوه بر طراحی انواع وب سایت‌ها در طراحی لوگو و سئو سایت نیز فعالیت می‌کند که می‌توانید برای استفاده از خدمات این شرکت و اطلاعات بیشتر به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

مزایای طراحی سایت استاندارد

در این قسمت از مقاله می‌خواهیم شما را با مزیت‌های پیاده سازی پایگاه اینترنتی استاندارد آشنا کنیم. پس همچنان در ادامه مقاله با ما باشید.

قابلیت پیمایش بهتر

پیمایش یکی از جنبه‌های حیاتی در طراحی سایت استاندارد است. برای این که پیمایش کردن در صفحات سایت برای کاربران راحت باشد باید طوری عناصر را در صفحات خود قرار دهید که کاربران در هنگام پیمایش یک صفحه دچار مشکل نشوند.

سعی کنید تا موضوعات داخل یک صفحه از سایت را دسته بندی کنید، به عنوان مثال فهرست بندی Header سایت و غیره، در نتیجه باعث خواهد شد تا کاربران به راحتی گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند و در نهایت وارد صفحه انتخاب شده شوند.

همچنین برای اینکه عملکرد سایت مخصوصاً صفحه اصلی را بالا ببرید، با قراردادن اطلاعات تماس خود، ارائه محصولات و نمونه کارها می‌توانید این کار را انجام دهید.

افزایش اعتبار برند

بهترین شیوه‌های طراحی سایت استاندارد می‌تواند به برند پایگاه اینترنتی شما کمک کند تا حرفه‌ای‌تر و قابل اعتماد تر به نظر برسد. پیاده سازی یک پایگاه اینترنتی استاندارد، اعتبار سایت شما را از طریق ثبات برند بهبود می‌بخشد.

اگر شما یک پایگاه اینترنتی با برند معتبری را داشته باشید، مشتریان شما با مشاهده لوگو، طرح لوگو و همچنین سبک صفحات، وب سایت شما را تشخیص می‌دهند، به همین دلیل پیاده سازی وب سایت شما باید نشان دهنده برند شما باشد.

بهینه سازی بهتر سایت

با طراحی سایت استاندارد صفحه بهینه شده‌ای را خواهید داشت. هدف اصلی از داشتن یک وب سایت پیشبرد علایق تجاری است.

اهمیت سئو در طراحی سایت استاندارد

به عنوان مثال شما قصد دارید تا صفحات وب سایتتان سریع بارگذاری شود و به کاربران نمایش داده شود، در غیر این صورت مشتریان زیادی را از دست خواهید داد، همچنین محتواهای سایت باید بهینه شوند تا رتبه بالایی را در نتایج گوگل کسب کند.

بعضی از طراحان سایت با استفاده از تکنیک‌های نامناسب و غیراصولی یک صفحه را پیاده سازی می‌کنند، اما در نهایت به سئو سایت آسیب شدیدی را خواهد رساند.

هدف باید ایجاد یک وب سایت ساده اما کاربرپسند، سریع و بهینه شده باشد که به تجارت شما کمک کند.

روش‌های مهم در طراحی سایت

در این قسمت از مقاله می‌خواهیم شما را با چندین روش مؤثر در طراحی سایت استاندارد آشنا کنیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید صفحات پایگاه اینترنتی خود را بهبود ببخشید.

چیدمان صفحات در طراحی سایت استاندارد

صفحات وب سایت شما باید به گونه‌ای تنظیم شود که تجربه کاربری بسیار خوبی را برای کاربران فراهم کند و همچنین نرخ پرش سایت را کاهش دهد.

شما باید یک صفحه آرایی برای ساختن یک پایگاه اینترنتی سازگار و باکیفیتی برای مخاطبان خود پیاده سازی کنید تا آن‌ها زمان بیشتری را در سایت شما سپری کنند.

اهمیت چیدمان عناصر در طراحی سایت

سئو تصاویر در طراحی سایت استاندارد

در پیاده سازی و طراحی سایت استاندارد توجه به بهینه سازی تصاویر یکی از نکات مهم در سئو پایگاه اینترنتی است. تصاویری که برای سایت خود انتخاب می‌کنید باید باکیفیت و بهینه شده باشد.

تصاویر در وب سایت شما ارزشمند هستند و به ایجاد علاقه کاربران، شکستن متن و قابل اعتماد نشان دادن سایت کمک می‌کنند.

طبق گفته MachMetrics (MachMetrics شرکت نظارت بر سرعت سایت)، زمان ایده آل بارگذاری وب سایت سه ثانیه است، اما اگر بعضی از سایت‌ها را نگاه کنید، متوجه خواهید شد که سرعت بارگذاری صفحات آن‌ها آهسته است.

مشکل این است که کاربران صبر کمی را در لود شدن یک صفحه دارند، به همین دلیل زمان بارگذاری طولانی‌تر می‌تواند به کسب و کار شما و همچنین رتبه سایتتان آسیب برساند.

اگر می‌خواهید این مشکل را برطرف کنید، باید از روش‌هایی که بر کاهش زمان بارگذاری صفحات مؤثر هستند استفاده کنید که بهینه سازی تصاویر یکی از این روش‌ها است.

سعی کنید تصاویر بهینه شده را با اندازه کوچک‌تر یا مناسب با اندازه صفحه سایت خود بارگذاری کنید. علاوه بر این، برای بهینه سازی تصاویر خود می‌توانید از ابزارهای رایگان مانند resizeimage و compresspng استفاده کنید.

بهینه سازی تصاویر در طراحی سایت

مواردی که باید در بهینه سازی تصاویر و در طراحی سایت استاندارد به آن توجه کنید، شامل موارد زیر است:

  • متن ALT را به تصاویر خود اضافه کنید. ALT تصاویر یکی از موارد مهم در سئو سایت است تا کاربران به هر دلایلی موفق به مشاهده تصویر نشدند، ALT تصویر موضوع تصویر را بیان خواهد کرد و همچنین برای این که ربات‌های گوگل صفحه را ایندکس می‌کنند موثر خواهد بود.
  • نمادهای دلخواه اضافه کنید. نمادها آیکون‌های کوچکی هستند که در کنار عنوان وب سایت و در نتایج جستجو ظاهر می‌شوند، باعث ارتقا Recognition شناخت برند و افزایش تجربه کاربری وب سایت شما می‌شوند.
  • تصاویر واکنشی را به وب سایت خود اضافه کنید که بسته به اندازه مرورگر می‌تواند بزرگ‌تر یا کوچک شود. به این ترتیب باعث افزایش سرعت سایت شد و سئو سایت شما را بهبود خواهد بخشید.

از فضای سفید بهینه استفاده کنید

فضای خالی یا همان فضای سفید سایت، به عناصر وب سایت فضای مناسبی را می‌دهد. فضای سفید در وب سایت باعث می‌شود تا صفحه شلوغ به نظر نرسد، در نتیجه کاربران زمان بیشتری را در سایت شما سپری خواهند کرد.

شاید خیلی از سایت‌ها را مشاهده کرده‌اید که به صورت نامرتب طراحی شده‌اند، در نتیجه کاربران به علت شلوغی صفحات پاسخ خود را نخواهند یافت، در نتیجه فوراً پایگاه صفحه مورد نظر را ترک خواهند کرد.

همان‌طور که گفته شد برای طراحی سایت استاندارد باید صفحه مورد نظر ساده، اما جذاب پیاده سازی شود تا کاربران به راحتی بتوانند در پایگاه اینترنتی پیمایش کنند.

واکنش گرا بودن سایت

نداشتن یک وب سایت با قابلیت ریسپانسیو شده، معادل از دست دادن یک فرصت مناسب برای افزایش فروش است.

با توجه به اینکه نزدیک به 50 درصد از ترافیک اینترنت از طریق دستگاه‌های تلفن همراه حاصل می‌شود، شما باید اقدامات لازم را برای ایجاد یک وب سایت واکنش گرا انجام دهید.

طراحی سایت ریسپانسیو باعث می‌شود تا تعامل کاربر را افزایش داده و تبدیل بیشتری را به دست آورید، به ویژه از آنجا که 67 درصد از کاربران بیشتر علاقه دارند تا خریدهای آنلاین و حتی کارهای روزمره خود را با دستگاه‌های موبایل انجام دهند.

استفاده از نماد شبکه‌های اجتماعی در پاورقی

72 درصد از وب سایت‌ها، شامل آیکون‌های رسانه‌های اجتماعی در پاورقی هستند و 26 درصد از وب سایت‌ها آیکون‌های شبکه‌های اجتماعی را به طور برجسته در عنوان قرار داده‌اند.

استفاده از نماد شبکه های اجتماعی در طراحی سایت

همان‌طور که در پاورقی، کلیک کردن روی هر یک از این نمادها بازدید کننده را به سایت رسانه‌های اجتماعی می‌برد، توصیه می‌کنیم که آیکون‌های شبکه‌های اجتماعی را در پاورقی اضافه کنید.

برای کاهش بیشتر برجستگی بصری، می‌توانید رنگ ظاهر شدن نماد شبکه‌های اجتماعی را پس از اینکه کاربر نشانگر ماوس را روی نماد حرکت داد، مشخص کنید.

اهمیت امنیت در سایت ریسپانسیو

برخلاف تصور عمومی، حتی وب سایت‌های کوچک نیز در معرض حملات سایبری هستند. این به این دلیل است که هکرها به طور فعال به دنبال وب سایت‌های خاص برای هک نیستند.

بنابراین، صرف نظر از اندازه صفحات پایگاه اینترنتی و نوع طراحی سایت سطح امنیتی پایگاه اینترنتی شما باید همیشه محدود باشد، همچنین کاربران فقط اطلاعات حساس خود را با افرادی که می‌توانند به آن‌ها اعتماد کنند، به اشتراک می‌گذارند.

اهمیت امنیت صفحه در طراحی سایت

حال چند مورد از عوامل مهم و تأثیرگذار در امنیت طراحی سایت استاندارد را برای شما توضیح می‌دهیم.

یک میزبان وب امن انتخاب کنید

ممکن است فکر کنید میزبان وب شما هیچ ارتباطی با امنیت سایت ندارد. با توجه به اینکه 41 درصد حملات از طریق یک آسیب پذیری امنیتی در بستر میزبانی اتفاق می‌افتد، هنگام انتخاب یک ارائه دهنده میزبانی وب باید بیشتر مراقب باشید.

به دنبال گزینه‌هایی باشید که فایروال‌های سمت سرور، رمزگذاری، نرم افزار آنتی ویروس و ضد بدافزار، سیستم‌های امنیتی در محل، گواهی SSL و در دسترس بودن CDN و غیره را ارائه دهند.

مدارک خود را ایمن نگه دارید

برای محدود کردن تعداد ورود به سیستم برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به وب سایت خود، می‌توانید یک صفحه ورود جداگانه و مخفی داشته باشید.

همچنین می‌توانید افزونه ورود به سیستم LockDown را بارگیری کنید که آدرس‌های IP هر قسمت از تلاش برای ورود را ضبط می‌کند و اگر تعداد تلاش‌های ناموفق از همان محدوده IP در یک دوره کوتاه برسد، عملکرد ورود را قفل می‌کند.

همچنین باید یک رمز ورود ایمن داشته باشید که بیش از شش حرف داشته باشد و ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک، اعداد و نویسه‌های خاص باشد. همچنین باید مرتباً به روز شود. برای امنیت بیشتر می‌توانید از احراز هویت دو عاملی نیز استفاده کنید.

به روز رسانی افزونه‌ها

افزونه‌ها یا تم‌های وب سایت خود را کورکورانه دانلود نکنید. بهتر است گزینه‌هایی را انتخاب کنید که کاربران زیادی آن را نصب کرده‌اند و اخیراً به روز شده باشند. همچنین باید بررسی‌های مشتری را بخوانید تا بفهمید موضوع یا پلاگین ارزش آن را دارد.

Wordfence ، Sucuri و Defender به عنوان بهترین افزونه‌های امنیتی وردپرس هستند که می‌توانند بدافزار را شناسایی کرده و وب سایت شما را ایمن نگه دارند.

دریافت گواهی SSL در طراحی سایت استاندارد

گواهی SSL اطلاعات ارسالی از طریق شبکه را رمزگذاری می‌کند و رمزگشایی آن را برای هکرها دشوار می‌کند.

استفاده از گواهی ssl در طراحی سایت

Chrome در هر زمان از وب سایتی که فاقد گواهی SSL است، بازدید می‌کند، نسخه‌های قدیمی TLS را استرداد می‌کند و هشدارهای اضافی را نشان می‌دهد.

همچنین فعال کردن HTTPS که بخشی از نصب گواهی SSL است، بر رتبه شما در موتورهای جستجو تأثیر می‌گذارد.

نتیجه گیری

همان‌طور که در این مقاله به صورت جامع درباره طراحی سایت استاندارد صحبت شد برای برآوردن انتظارات کاربران، باید تمام تکنیک‌های مهم در طراحی پایگاه اینترنتی را پیاده سازی کنیم.

سایتی که برای شما پیاده سازی می‌شود تعداد کاربرانی زیادی آن را مشاهده خواهند کرد در نتیجه در پیاده سازی یک وب سایت باید به صورت حرفه‌ای انجام شود. همچنین طراحی یک پایگاه اینترنتی کاربرپسند کلید اصول دیجیتال مارکتینگ است.

خوشحال هستم که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید و امیدوارم با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی را درباره طراحی پایگاه اینترنتی کسب کرده باشید.

شما همچنین می‌توانید دیدگاه‌ها و سوالات خود را با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگو سوالات شما باشیم.

Scroll to Top