آشنایی با طراحی لوگو

طراحی لوگو

هدف از طراحی لوگو این است که برند شما را کاملاً به مخاطبان یا همان کاربران نمایش داده شود و برند شما را نسبت به رقبا متمایز نشان دهد.

وقتی کاربری به آرم یا همان لوگو وب سایت شما نگاه می‌کند می‌تواند دو چیز را تعیین کند، این که قصد دارد محصولی را مشاهده کند و یا اینکه می‌خواهد آن محصول را از شرکت شما تهیه کند، به همین دلیل اصول ساخت آرم به شما در انجام این کار بسیار کمک می‌کند.

با ساخت لوگو باید آرم مورد نظر نشان دهنده هویت متمایز یک مارک تجاری باشد، در حالی که اشاره به صنعت تجارت و ارزش پیشنهادی منحصر به فرد آن دارد.

وقتی یک آرم با طراحی گرافیکی هوشمندانه و مینیمالیستی، نمایانگر همه این موارد باشد، به سرعت در بین مخاطبان طنین انداز می‌شود و هدف تجاری را به مشتریان و کاربران ارائه می‌دهد که در نتیجه باعث افزایش محبوبیت برند نیز در بین کاربران خواهد شد.

آنچه که در طراحی آرم، در مورد تجارت شما و ارزش پیشنهادی منحصر به فرد برند شما ارتباط دارد را در نظر بگیرید. همچنین به این فکر کنید که آیا لوگو طراحی شده به شما کمک می‌کند تا برند شما از رقبا متمایز شود یا خیر.

شما باید یک لوگو انتخاب کنید که به طور مؤثر شخصیت و روحیه نام تجاری شما را به مخاطبان بیان کند. برای این منظور، شما باید نگاهی همه جانبه به شخصیت اصلی برند خود و نحوه شکل گیری آن داشته باشید.

وقتی از ارزش‌های کلیدی برند خود و خاص بودن آن آگاهی داشته باشید، انجام انتخاب‌های مناسب در طراحی لوگو متناسب با این شخصیت برند بسیار ساده‌تر می‌شود.

اهداف طراحی لوگو

اهداف طراحی لوگو

آیا شما هم می‌خواهید با ساخت لوگو از هویت تجاری کسب و کار خود ایده جامعی کسب کنید؟

در پاسخ به این سؤال، باید بپردازیم به پاسخ سؤالاتی که قبل از طراحی لوگو باید به آن‌ها پاسخ داده شود، از جمله:

  • هدف اصلی تجارت شما چیست؟
  • شرکت شما چه ارزش‌هایی را برای کاربران دارد؟
  • این شرکت چه خدماتی را به مشتریان خود ارائه خواهد داد؟
  • چه چیزی از نظر کاربر پیشنهاد ارزش منحصر به فرد شرکت را ایجاد می‌کند؟
  • می‌خواهید مشتریان شما چگونه نام تجاری شما را توصیف کنند؟

ما اینجا هستیم تا متناسب با تجارت یا همان کسب وکارهای شما، به صورت حرفه‌ای لوگو متناسب با حوزه برند شما را طراحی کنیم، همچنین برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید.

اصول ساخت لوگو به ما کمک می‌کند تا ایده‌ها، مفاهیم و عناصر بصری را برای ایجاد آرم‌های مؤثر سازماندهی کنیم. لوگو یکی از قدیمی‌ترین اشکال ارتباط گرافیکی است و امروزه، لوگوها یکی از مهم‌ترین جنبه‌های یک برند هستند.

اهمیت طراحی لوگو

آرم یا همان لوگو شما صدا و چهره برند شما را منعکس می‌کند. این مسئولیت زیادی را از طرف شما به دوش می‌کشد و بنابراین مسئولیت زیادی دارید که آن را تا حد ممکن متفکرانه طراحی کنید.

این 6 اصل طراحی آرم برای راهنمایی و کمک به شما در آزمایش ایده‌های شما وجود دارد. با استفاده از این قوانین طراحی لوگو خواهید دید که چه عواملی مؤثر است و نقایصی را که ممکن است در ساخت آرم ایجاد کند، شناسایی خواهید کرد.

8 نکته مهم در طراحی لوگو

طراحی لوگو فرایندی است که باعث می‌شود با آن محصولات، خدمات و حتی برند شرکت‌تان شناخته شود. به عنوان مثال کاربران و مشتریان با مشاهده لوگو شرکت متوجه خواهند شد که این محصولات و خدمات مربوط به کدام یک از شرکت یا یک برند است، در نتیجه نحوه ساخت لوگو بسیار اهمیت دارد.

اصول طراحی لوگو

سپس باید مشخص کنید مشتری شما کیست و چه چیزی می‌خواهد. تکنیک‌های ساخت لوگو کمک زیادی به شما خواهد کرد تا پیام خود را به مشتری خود انتقال دهید.

ما در این قسمت از مقاله اصول طراحی لوگو را بیان کرده‌ایم که با استفاده از این اصول مهم می‌توان یک لوگو مؤثر و موفق ایجاد کرد.

سادگی در طراحی لوگو

آرم شما باید در یک نگاه به راحتی قابل شناسایی باشد. اجازه تغییر اندازه و رنگ را در طراحی لوگو بدهید. آرم‌های خوب چیزی غیر منتظره را تحویل می‌دهند و بدون پیچیده بودن بی نظیر هستند.

یک لوگو در تبلیغات، بر روی محصولات، بروشورها و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد و تأثیر بسزایی دارد به همین علت سادگی بودن لوگو بسیار مهم است. یک آرم ساده با طراحی مناسب می‌تواند در ذهن مشتریان باقی بماند.

اصالت

طراحی لوگو شما باید به اندازه کافی متفاوت باشد تا بتواند توجه را به خود جلب کند و به اندازه کافی به یاد ماندنی باشد تا در ذهن افراد باقی بماند.

یک آرم مؤثر باید به یاد ماندنی باشد. آن را ساده و متناسب با ماهیت تجارت نگه دارید. به عنوان مثال آرم آئودی را در نظر بگرید که حضوری جهانی دارد. کودکان از سنین بسیار کم در یادگیری چه اتومبیل‌هایی از طریق هویت خود بازی می‌کنند، بازی می‌کنند.

به تمام آرم‌های فراموش نشدنی ذخیره شده در ذهن خود فکر کنید، مانند استارباکس، یو پی اس و اپل در بالای لیست هستند. شاید آن‌ها را به‌خاطر داشته باشیم، زیرا آن‌ها را بی وقفه می‌بینیم، اما شاید به این دلیل نیز باشد که اصیل و فراموش نشدنی هستند.

اصالت پذیربودن در طراحی لوگو

آرم‌های موفق با متفاوت، اصیل و به یاد ماندنی بودن نسبت به رقبا متمایز می‌شوند. آرم شما باید اولین نگاهی را به خود جلب کند که مردم آن را به خاطر بسپارند و سپس با تعاملات مکرر اعتماد و اطمینان خود را ابراز کنند.

یک طراحی لوگو منحصر به فرد، یک مفهوم طراحی منحصر به فرد را می‌طلبد. این همان نقطه‌ای در ساخت آرم است که هنرمند با ایده‌های عالی و درک صحیح از طراحی مشتری روبرو می‌شود.

یک طراح گرافیک ماهر می‌تواند با در نظر گرفتن تمام این ملاحظات به اهداف آرم شما پاسخ دهد و چیزی کاملاً اصیل ایجاد کند.

تطبیق پذیری

آرم یا همان لوگو شرکت شما کار بزرگی دارد، زیرا این همه محصولات، تابلوهای تبلیغاتی فروشگاه، تبلیغات دیجیتال و موارد دیگر را تزئین می‌کند بنابراین لوگو جارت شما باید متنوع و سازگار باشد تا در هرجایی فرود بیاید.

به همه مکان‌هایی که می‌خواهید از لوگوی خود استفاده کنید، فکر کنید و مطمئن شوید که در هر یک از آن‌ها خوب به نظر می‌رسد.

مقیاس پذیری

لوگو تجارت شما باید بتواند با هر اندازه‌ای سازگار باشد. آیا می‌توان آن را روی یک تابلوی تبلیغاتی غول پیکر و یک قلم کوچک قرار داد با بازگشت به اصل سازگاری، می‌دانیم که لوگو کسب و کار شما باید نمایندگی برند شما را در هر مکان مقیاس‌پذیر باشد.

یک آرم مقیاس‌پذیر باید منطقی، زیبا به نظر برسد و در هر اندازه‌ای خوانا باقی بماند، چه روی یک کارت ویزیت کوچک چاپ شود و چه روی یک پوستر بزرگ. اگر جزئیات بیش از حد در لوگوی خود وارد کنید، مقیاس بندی در اندازه کوچک دشوارتر خواهد بود.

مقیاس پذیری در طراحی لوگو

یک آرم خوب را می‌توان در اندازه‌ها و رنگ‌های متنوعی استفاده کرد. لوگو تجارت شما باید از قابلیت انعطاف پذیری برای نشان دادن برند کسب و کارشما برخوردار باشد.

تعادل و نسبت

انسان‌ها طرح‌های متعادل را مینشناسند. یک طراحی متناسب باعث ایجاد تعادل در بین عناصر مختلف سازنده آرم شما خواهد شد.

یک لوگو حرفه‌ای باید متناسب با هدف باشد. آرم باید متناسب با مخاطبان مورد نظر باشد. به عنوان مثال یک آرم برای یک فروشگاه اسباب بازی می‌تواند در ساخت این نوع لوگو رنگارنگ و با طرحی کودکانه باشد، اما این لوگو برای یک شرکت حقوقی مناسب نخواهد بود.

تناسب به وزن هر یک از عناصر سازنده آرم شما اشاره دارد. از منظر عملی، نسبت‌های مناسب، لوگوی شما را کامل می‌کند و به معنایی آن ودرک آن توسط کاربران کمک می‌کند.

مرتبط بودن

اصل ارتباط یک آرم مرتبط با هدف و ماهیت یک مارک تجاری ارتباط برقرار می‌کند. آرم در صورتی مرتبط است که با اهداف، مأموریت، اصول و ماهیت برندی که نمایندگی دارد، ارتباط برقرار کند.

مرتبط بودن آرم در طراحی لوگو

شما با نگاهی عمیق به برند خود به اهمیت طراحی لوگو دست پیدا می‌کنید که می‌تواند با تحقیق گسترده در مورد نام تجاری شما انجام شود. حال سوالاتی در این رابطه وجود دارد، از جمله:

  • مشتریان یا ذینفعان این برند کدام‌اند؟
  • چه ارزش‌هایی را گرامی می‌دارد یا ترویج می‌کند؟
  • رقابتش چگونه خواهد بود؟
  • چه نتیجه‌ای را خواهد داشت؟

یک آرم مربوطه قادر است مهم‌ترین ارزش‌ها یا ایده آل‌های تجاری را به مستقیم‌ترین شکل نشان دهد و منعکس کند. لوگو بازتاب صمیمانه ماهیت یک مارک تجاری است.

باکیفیت بودن لوگو

یک آرم باکیفیت در طی ده سال به همان اندازه امروز به نظر می‌رسد. هنگام طراحی آرم خود از تن دادن به مدهای کوتاه مدت خودداری کنید و به دنبال ظاهری کلاسیک باشید.

با رشد و تغییر شرکت شما، لوگویی که اهداف و آرمان‌های اساسی شما را در اختیار داشته باشد همچنان پابرجا خواهد ماند. علاوه بر ماندگاری لوگو، باکیفیت بودن آن باعث خواهد شد تا کاربران به راحتی لوگو تجارت شما را در ذهن خود بگنجانند.

هزینه طراحی لوگو

سعی کنید تا از این ویژگی‌ها و اصول مهم در ساخت لوگو استفاده کنید تا نتیجه بهتری را کسب کنید.

نتیجه گیری

یک لوگو موثر چیزهای فراتر از یک نقاشی یا مفهوم را در بر دارد. اگر می‌خواهید آرم‌های شما به یادماندنی و متمایز باشند باید از اصول صحیح ساخت لوگو پیروی کنید.

شما هم می توانید طراحی لوگو خود را به الی وب بسپارید. امیدورام به خوبی در این مقاله طراحی لوگو آشنا شده باشید.

Scroll to Top